Page 66 - Fall2016
P. 66

HONOR ROLL

   William Jones ’63             Jane Nicholson ’87           Albert ’88 &                 Vincent Giusti, MD
   Anthony ’63 & Tanya Jordan    Nordson Corporation          	 Stacey ’88 Vargas          Duane Horning
   Eugene ’64 & Evelyn Julian    Ogden & Snookie Nutting      Verizon Foundation           Barry Kerrane
   Jacqueline Kapres ’87         James ’92 & Sarah O’Malley   John Wack                    Robert Maybury
   Lou ’66 & Pat ’66 Kaufman     Ohio Valley Industrial 		    Jim ’59 &                    John Mensore, Esq.
   Kevin ’71 &                   	 Business Development       	 Connie ’60 Weaver          Donald Mercer, PhD
   	 Elizabeth ’72 Keegan        OMNOVA Solutions, Inc.       Stephen &                    Walter Reed, Jr.
   Russell ’69 & Julia ’70 Keil  Paul Orr                     	 Amelia Jo ’64 Weber        Edward Shahady, MD
   Edward ’66 &                  Jeffrey ’79 & Mary ’79 Paul  Dennis ’62 &                 Edwin Sharp
   	 Setsuko Kelleher            Marilyn Perhacs ’80          	 Bridgette Weitzel          Stephen Smith, PhD
   Barry ’60 & Barbara Kerrane   Philip ’65 & Elena Pitocco   Francis ’64 &                Sydney Sonneborn
   David & Leslie ’79 Kirshner   Planning Solutions           	 Joanne ’64 Welsh           John Thompson
   Kelly Klubert ’85             Proctor & Gamble             West Virginia
   Robert ’89 & Judi ’89 Knott   William ’75 &                	 Lobbyist Group             1961
   Howard ’64 & Cathy Korth      	 Suzanne Prunka             Gregory &                    $35,335
   Chris ’96 &                   Michael & Patricia Quinlan   	 Kathryn ’76 Weyland
   	 Alison ’98 Kreger           Kenneth ’64 &                Edward &                     Douglas Aigner
   Paul ’66 & Judith ’65 Lang    	 Gloria Ramsey              	 Kathleen ’71 Wynne         Barbara Lauer Braden
   Judy Lantz                    Paul ’65 & Cindy ’65 Rank    William & Carol ’63 Yarnall  Samuel Carcione
   Derrick ’68 & Michelle Latos  Richardson Copy Concepts     Robert Young                 Paul Connelly
   James ’64 & Kathryn Lauer     Riesbeck Food Markets                                     Michael Coyne
   Adam Levitsky ’06             Dick ’84 & Shelley Riley     DONORS BY CLASS              Joan Dabelko
   John ’80 & Tara Lewis         Timothy & Linda Rupli        1959                         Leo Flanagan
   Jim & Phyllis ’67 Madachy     John Russell                 $5,868                       Virginia Fragale
   Main Street Bank              Michael ’61 &                                             Jane Straub Friday
   Adrianne Malik                	 Andrea ’62 Santer          John Berthold                Robin Hood Galloway
   Michael ’90 &                 Terence & Veronica Sauvain   Alvin Castilow               Rosalie Cihy Galloway
   	 Colleen Mansuetto           Schiffler Cancer Center      Joan Sponseller Celento      Tonianne Naugles Goebel
   Robert ’60 &                  Henry & Karen ’63 Sechser    William Coleman              Daniel Haller, Esq.
   	 Sharon Maybury              Robert ’76 & Donna Selak     Elsie Worls Domingo          Richard Hanlon
   Davitt ’66 &                  Martha Shepard ’81           Jerome Goebel                Mikell Lynne
   	 Kathryn McAteer             Jim & Martha ’64 Shields     Joanne Gonter, VHM           	 Schlotter Hedley, PhD
   John ’61 & Angela McAteer     Michael & Sara ’63 Shipman   Robert Kammer                Alice Croney Hennessy
   Greg Merrick                  Mary Julia Smith ’63         Suzanne Polen                Jeremiah Keating
   Stephen ’68 &                 Chad McWreath &              James Weaver                 Patricia Cipoletti May
   	 Paula ’68 Miller            	 Rachel Smydo ’00           Barbara Creamer              John McAteer
   Michael ’68 & Nancy Miller    Kathleen Snider ’63 & 		     	 Yeager, EdD                Allan Miller
   Stephen & Heidi Missett       	 Frederick Fisher                                        Michael Moore
   John Mitchell ’62             Sydney Sonneborn             1960                         Sheila Gallagher Mozer
   Daniel Moskal ’77             Daniel & Marilyn ’66 Spak    $28,292                      Mary Naranch
   Mount De Chantal              Frederick & Joan Stamp                                    Mary Skewes Patterson
   	 Alumnae Association         Steptoe & Johnson            Douglas Baldy                Rita Pottmeyer Rosso
   John & Shelia ’61 Mozer       John Stopper ’75             Anthony Basil, PhD           James Runkel
   Tim ’92 &                     Larry Swann                  Charles Bishop, Jr.          Michael Santer
   	 Mary Beth ’92 Mudric        Jack &                       James Burlitch, PhD          Colleen Ryan Selario
   Paul ’80 &                    	 Kathleen ’69 Thomas        Carolyn Cannon               Samuel Selario
   	 Michelle ’80 Mulholland     Bonnie Thurston              Peter Carroll                John Spittal
   Edward & Jeanne ’64 Neff      Gilbert & Marylou ’69 Tietz  Fred Caruso, CPA             Bettyann Vensel Stewart
   Ned & Jane 			                Urologic Research Institute  Tucker Crusan                Joseph Trichtinger
   	Neuenschwander               Valley Health                Ed Dennison                  John Yasinsky, PhD
                                                              Joseph Doyle, SSJ

4
   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71