2018 WJU Graduates

  WJU Communications
  Saturday, May 5, 2018 1:38 PM
  Academics, WJU News

Wheeling, WV

The following are the 2018 graduates from Wheeling Jesuit University.

California

Davis

Lyndsay M. Carpenter        

Los Angeles

Genesis E. Ramirez

Montclair

Daniel Romero

Palmdale

Sabrina Soriano

San Jose

Rajdeep K. Khangura

Bianka N. Molina 

      

Colorado

Denver

Jose D. Corral

Pueblo West

Xavier A. Sanchez

 

Delaware

Bear

Nneamaka Okereh

Spring Hill

Keri A. Benson

 

Illinois

Lemont

Bridget Rose Lynn

 

Indiana

Carmel

Nicholas Csenar                     

Columbus

Dylan Andrew Lax

Morristown

Hank Havlin

 

Kentucky

Fort Campbell

Justin K. Ryder

 

Louisiana

Destrehan

Brett J. Dipuma

 

Maryland

Chestertown

Taylor Marie Quigg

Ellicott City

Margaret McDowell

Fort Washington

Drake Goddard

New Windsor

Holly R. Deckert

Odenton

Ricardo Luna

Pikesville

Haywood L. Highsmith, Jr.

Sykesville

Scott A. Gwyn

West Friendship

Carter Sancomb

 

Michigan

Allendale

Courtney Jo Garlanger

Livonia

Stephen P. Hansknecht

Macomb

Joshua D. Naeger

Plymouth

Collin G. Smith   

        

Minnesota

Apple Valley

Michael J. Stillings

 

Mississippi

Bay St Louis

Shelby B. McConnell

 

Montana

Kalispell

Orion J. Mann

 

North Carolina

Concord

Dallin S. Page

Winston Salem

George Sniadoski

 

North Dakota

Fargo

Kayla L. Smith

Grand Forks

Killian T. Gause

 

New Jersey

Edison

Inosi B. Kau

Highland Lakes

Christopher Tumminello

Vineland

Eric J. Dargis

Wayne

Alexander J. Bellias

 

New York

Bronx

Joji A. Vakasisikakala

Staten Island

Andrew J. Waggoner

 

Ohio

Adena

Trevor J. Sebring

Albany

Kimberly C. La Porte          

Aurora

Curtis Evan Webster

Barnesville

Brandi K. Bahmer

Carolyn Blattler

Kurtis L. Price

Beallsville

Laikyn A. Tubaugh

Bellaire

Tyler M. Butterworth

Benjamin M. Doyle

Cody R. Hudson

Bellefontaine

Reyse M. Wallbrown

Blacklick

Rachael Ahler

Boardman

Brock C. McGivern

Bridgeport

Ian J. Hammer

Brilliant

Janelle Labishak

Leslie Sherlock                    

Brooklyn

Michael Carpenter Pratt

Bucyrus

Kyle Connery

Caldwell

Gretchen Rossiter

Paige E. Gaydos

Cambridge

Sawyer D. Leppla

Joy Dianne Stashonsky

Dillon M. Sunnafrank

Canton

Jaylen R. Hill

Chesterland

Amanda Keil

Cincinnati

Kori A. Hickman

Circleville

Tyler M. Knul

Clarington

Kylie D. Brown

Cleveland

Cody R. Gulasey

Columbus

Daniel M. Fitzmartin

Bradley J. Kakos

Makenzie L. Ripley

Robert C. Truelove

Mathew M. Zombek

Covington

Alyssa Angle

Crooksville

Austin W. Ebert

Dalton Robert Rollison

Dayton

Nicole Mattera

Delaware

Grace Naticchia

Dillonvale      

Halli M. Richards

East Liverpool

Joshua J. Henderson 

Geneva

Amanda L. Mangelo-Pomp

Germantown

Samantha L. Combs

Gibsonburg

Peyton Geary

Granville

Rachel A. Blumling

Hilliard

Allan M. Hanson

Emily Vogel

Danielle Christine Wheeler

Leipsic

Luke Creager

Loveland

Joshua C. Cloud

Matthew P. Vogt

Marietta

Gina Marie Prunty

Martins Ferry

Ashley Nicole Trouten

Milford

Cody S. Giles

Millersport

Cassandra N. Holstein

Mingo Junction

Adam K. Barcalow

Mogadore

Joseph A. Hopp

Nashport

Megan M. Dudley

Newark

LaTina Schlafly           

Norwalk

Abigail M. Moffit

Pataskala

Brianna N. Wahle

Plain City

Stephanie Trombley

Poland

Meghan E. Ryba

Powell

Joshua R. VanCuyk

Powhatan Point

Mercedes S. Hocker

Quaker City

Lora Cunningham

Radnor

Lauren Audrey Hassinger

Rayland

Jacob A. Kroflich

Richmond

Chelsea A. Jenkins

Sagamore Hills

Logan Scott Schickler

Saint Clairsville

Alexandria R. Baker

George W. Bell

Zachary J. DeFilippo

Matthew G. Riffle

Shadyside

Kelsey S. Holloway

Solon

Sara Truxton

South Euclid

Anthony W. Smith

Springboro

Joshua A. Steenbock

Sterling

Natalie M. Indermuhle

Summerfield

Jenna M. Furr

Tiltonsville

Bradley C. Mitchell

Toledo

Madeline Rose Smyth

Toronto

Mitchell P. Ludewig

Uhrichsville

Kollin L. Clark

Warren

Micah I. Tatebe

West Union

Marci L. Schneider

Westerville

Steven J. Bridgeman

Maxwell Lacey Garita

Westlake

Susan R. Dover

Willoughby

Victoria Lyn Scott

Wilmot

Miranda E. Christner

Wintersville

Kristen Renee Shimko

Woodsfield

Ryan J. Ruble

Yorkville

Matthew Aaron DiCenzo

Zanesville      

Leah J. Baughman

Tiffany N. Ford           

 

Oklahoma

Tulsa

Evan Flanagan

           

Oregon

Keizer

Kellie L. Hansen

 

Pennsylvania

Avella

Kelley DeFilippis

Bridgeville

Zachary R. Dorley

Burgettstown

Madeline Elizabeth Holt

Butler

Brenna McPherson

Emiley Susan Neudorfer

Claysville

Aaron J. Fajerski 

Coraopolis

Colton Claytor

Erie

Troy V. Kelly 

Glenshaw

Kristin Beyerl

Greensburg

Dominick J. Nania

Irwin   

Megan I. Boyle

Jeannette

Ryan V. Winslow

McKees Rocks

Emma R. Minsinger

McKeesport

Chelsea J. Griffiths

Monessen

Jack D. Cecil

Monongahela

Jessie N. Martin

New Stanton

Monica A. Burns

Travis A. Todd

North East

Simon Schober           

Pittsburgh

Stefanie Elisabeth Boburka

Megan A. Coyne

Mariana M. Dawida

Melissa Elizabeth Wagner             

Washington

Anthony P. Bombara

Waynesburg

Amber Lynn Griedel

West Middlesex

Nichole C. Hillard

Zelienople

Paige Tretter

 

Puerto Rico

Mayaguez

Manuel A. Del Rio

 

South Carolina

McBee

Julia E. Nuce

 

Tennessee

Chattanooga

Trey G. Tucker

Memphis

Kieran Joynes

 

Texas

Leesburg

Karen L. Freund

 

Utah

Murray

Markie Louise Wright

 

Virginia

Manassas

Pathik Patel          

Midlothian

Rachel Anne Yontz

Richmond

Jonathan I. Bullock-Barrett

Springfield

Patrick N. Moseh

Vienna

Claire C. MacDonald

 

Washington

Auburn

Alexandria Pollastro

Deer Park

Taryn Ariana Moorhead

East Wenatchee

David Heinitz

 

Wisconsin      

Milwaukee

Taylor J. Davies

 

West Virginia

Beckley

Taryn M. Ramsden

Benwood

Cristyn R. Coleman

Kayla S. Porco

Bethany

Ryan Otto Seidewitz

Bridgeport

Caitlin M. Preaskorn

Bruceton Mills

Katie R. Livengood

Cameron

Marc R. Gittings 

Chapmanville

Loretta M. Brown

Charleston

Krista A. Ellison

Monica G. Higginbotham

Christian A. Huffman 

Tristan S. Ritchie

Zachary D. Sallade

Colliers

Shelby Lynn Wade

Cross Lanes

Kathryn E. Pulliam

Culloden

Cheri L. Call

Fairmont

Logan E. Bowman

Given

Bobbie J. Burdette

Glen Dale

John M. Helfer, Jr.

Grafton

Kathleen Michelle McDaniel

Harrisville

Andrea N. Reed

Hedgesville

Benjamin Charles Copenhaver 

Hurricane       

Katelyn J. Coiner

Kingwood

Monica R. Young

Lewisburg

Robert L. Snedegar

Lumberport

Jennifer Turner

Madison

Melissa Ann Price

Martinsburg

Brooks M. Kursey

McMechen

Chase M. Pelaez

Milton

Breana N. Moore

Morgantown

Mariah Callen

Skyler B. Terrell

Moundsville

Madison Booth          

Hanna N. Gossett

Elizabeth Lee Potts

Jade S. Worrels

New Cumberland

Gale Sinsel

New Martinsville       

Mallory S. Chapman

Garrett J. Emch

Spencer M. Herrick

Parkersburg

Ashley N. Flynn

Kari L. Wilson

Parsons

Mitchell Mason

Reedsville

Colin D. Radabaugh

Kaitlyn M. Workman

Ripley

Nathaniel H. Starkey

Rivesville

Kailee J. Latocha

Shepherdstown

Sarah Jabin Asghar

Sissonville

Trevor Shamblin

South Charleston

Alexandria L. Finney

Thornton

Breanna Nestor

Triadelphia

Jonathon R. Haley

Chadd A. Robrecht

Christine Wolf Tarr

Valley Grove

Tiffany R. Wildern

Weirton

Tara Wills

Wheeling

Kelly Albers

Gina Yankovich Berisford

Brittany L. Bennington

Dylan T. Boston

Matthew D. Brooks

Lauren A. Buck

Giovanena E. Denard

Jacqualyn M. Glorioso

Gavin Hartle

Amy C. Joanou

Sara M. Lutz

Devyn B. Nickerson

Joshua J. Pawloski

Kylie M. Rahi

Albert J. Schrimp

Ashleigh T. Sidon

Keleigh P. Sidon

Jesse T. Skiba

Matthew S. Thorngate

Michael A. Tighe

Marissa A. Tucker         

Williamstown

Shannon M. Cieslewski

Jesse Horner

Molly E. Kiger

Sarah Royer

Casey Jo Shea

Winfield

Molly B. White

 

International students:

Nassau, Bahamas

Deshel S. Ferguson

 

Uberlandia, Brazil

Thalys Tomas Caixeta

 

Edmonton, Canada

Cody E. Matthews

 

Etobicoke, Canada

Matthew Lee 

 

Bogota, Colombia

Carlos A. Molina Hernandez

           

Kinshasa, Democratic Republic of Congo

Gedeon B. Bakole

Jennifer Kiala Faila

Pacifique Lwanzo Wa Katsuva

Christelle B. Lusamba

Aubrey Ngoy

 

Storvorde, Denmark

Jenny Soegaard-Andersen

 

Kilmarnock, Scotland

Jonathan Hawkshaw

                                   

Paarl, South Africa

Johannes Strauss

 

Madrid, Spain

Fernando Martinez Sierra

 

Vitoria-Gasteiz, Spain

Aitor Iniguez de Heredia

 

Point Fortin, Trinidad and Tobago

Yafeu J. Rougier

 

Cambridge, United Kingdom

Owain Hawkins

 

Caracas, Venezuela

Andres E. Garcia Conde

           

San Antonio de Los Altos, Venezuela

Juan Pablo Troconis Bello

 

           

                       

                       

Press Contact

Kelly Klubert
kklubert@wju.edu
304-243-8165


Subscribe

  RSS


Connect

  Facebook

  Twitter

  YouTube


Yearly Archive

  2018

  2017

  2016 & Older